NOVINKYANTIKASTŘEDOVĚKNOVOVĚKDALŠÍ textyŘEČTINAODKAZY

[Virtuální knihovny] [Morfologické pomůcky] [Interpretace] [České časopisy] [Zajímavosti] [OIKOYMENH]

Virtuální (filosofické) knihovny [zpět]

 

  • Internet medieval sourcebook (doporučujeme) - velice obsáhlé stránky spíše s teologickou tematikou zahrnují dobu od ranných apologetů až po současnost. Poněkud chaotická navigace. Pokud budete mít problém najít texty, klikněte prosím zde.

 

  • Online library of liberty (doporučujeme) - stránky obsahují nascannované texty různých autorů z různých dob, velmi přehledně zasazené do "PDF" souborů. Nevýhodou je malý počet obsažených autorů.

 

  • The Perseus digital library (doporučujeme) - obsáhlé stránky serveru Perseus. Najdete zde obrovské množství informací, komentářů, textů a dalších studijních pomůcek. Z nejvýznamnějších jmenuji "morfologický stroj" na určování tvarů a druhů nejrůznějších slov či sloves v latině či řečtině. Dále například antické texty v řečtině s možností překladu a mnohé další - rozhodně stojí za návštěvu. Přímé odkazy najdete níže.

 

 

  • Atheneum /CZ/ - Česká virtuální knihovny, filosofických textů k dispozici minimum
  • Erraticimpact - vyhledávač nejen filosofických knih na internetu

Morfologické pomůcky[zpět]

Interpretace[zpět]

Časopisy elektronické /v češtině/[zpět]

Zajímavosti[zpět]

OIKOYMENH - české vydavatelství zabývající se filosofií

Co se týče "návodu" na nákup, doporučoval bych z osobní zkušenosti využít možných slev, které OIKOYMENH nabízí. Za všech okolností se Vám vyplatí nakupovat přímo u OIKOYMENH, nikoli u jejich distributorů. Pokud jste studentem máte na některé knihy přímo u nich ve skladu, kde mají otevřeno každý čtvrtek od cca 10.00 do cca 16.00, možnost slevy 20%. Pokud nejste studentem, dostane i tak při odběru slevu 15%, což je při ceně některých dražších knih poměrně solidní částka. U souborného vydání Platóna tak ušetříte až cca 650 korun. Pokud se rozhodnete nakupovat přes "internetový obchod", dostanete slevu 10% a za určité konstelace Vám budou vybrané knihy zdarma doručeny poštou. Bližší informace je možné získat telefonicky na čísle uvedeném na stránkách OIKOYMENH. [zpět]

[Virtuální knihovny] [Morfologické pomůcky] [Interpretace] [České časopisy] [Zajímavosti] [OIKOYMENH]